Edit Bazelli

 • 0 Vlerësime

Përshkrim

Pershendetje !


Une quhem Edit dhe jam i diplomuar ne Fizioterapi.


Kam bere nje specializim 2 vjecar në Terapi Manuale Osteopatike pranë Institutit 'AIMM' duke fituar aftesine e trajtimit te shumë patologjive komplekse.


Aktualisht mund te me gjenicprane Klinikes Salveo, e cila ndodhet tek Rr. Konferenca e Pezes.

Shërbimet

Me ane te Fizioterapise trajtohet: • Demtime muskulo/skeletale

 • Skolioze

 • Semundje degjenerative te kockave(artroze, osteoporoze etj)

 • Paraplegji/parapareze

 • Gjendjet post-kirurgjikale

 • Tortikolis

 • Hernie Diskale

 • Trauma sportive


Me ane te Osteopatise trajtohet: • Probleme posturale

 • Dhimbja e mesit

 • Hernie Diskale

 • Dhimbja e qafes

 • Marrje mendsh

 • Dhimbje Koke

 • Dhimbja e shpatulles

 • Probleme pelvike dhe gjymtyret e poshtme

 • Dhimbje muskulare

 • Dhimbje artikulare/Rediktim i Rom

 • Artrit

 • Probleme me nofullen( Art. Temporo-mandibulare)

 • Skolioz

 • Parestezi apo mpirje

 • Shiatalgji

 • Sindroma e gjoksit te ngushtuar

 • Nausea

 • Luhatjet e Tensionit ne persona qe nuk kan nje shkak te njohur

 • Crregullime me tretjen

 • Refluks

 • Konstipacion

 • Dhimbje abdominale

 • Lodhja kronike

 • Asthma

 • Depresion

 • Ankth

 • Probleme me gjumin (insomnia)

 • Infertilitet

 • Impotence

 • Brakikardi

 • Takikardi

 • Etj

Dëshironi të lini një vlerësim për këtë profesionist?

Hyr për të lënë një vlerësim

Kontakt

Edit Bazelli
Fizioterapeut

Edit Bazelli